Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji pre hráčov do 20 rokov sa už nezadržateľne blížia. Slovenskí fanúšikovia však len nedávno krútili hlavami nad vyradením Maxima Čajkoviča z nominácie, keďže je považovaný za jeden z našich najväčších hokejových talentov. Odpoveď je konečne vonku. 

Tréner Ernest Bokroš spôsobil vyradením mladej 17-ročnej nádeje poriadny rozruch. Mnoho fanúšikov tento jeho počin ihneď dehonestovalo a videli za tým peniaze a rodinkárstvo. Slovenský tréner bol tak nútený zastaviť šírenie týchto konšpiračných teórií a odôvodniť svoje rozhodnutie.

59-ročný kormidelník sa vyjadril, že išlo o čisto taktické dôvody. Spomínaný mladý krídelník je totiž podľa jeho slov útočníkom do prvých dvoch ofenzívnych formácii, kde by žiaľ nebolo preňho žiadne miesto. Do tretej a štvrtej formácie, ktoré budú mať za úlohu najmä brániť by sa typologicky nehodil a tak sa Bokroš rozhodol, že bude lepšie ak ho na šampionát nevezme.

Rodák z Bratislavy momentálne pôsobí v klube Saint John Sea Dogs v kanadskej juniorskej lige QMJHL, kde na svoje konto nazbieral v 29 zápasoch 20 bodov (8+12). Maxim by sa mal podľa predpokladov stať najvyššie draftovaným Slovákom pre rok 2019, keďže prognózy hovoria, že by si ho mohol niekto vybrať už počas prvého draftového kola.

Ernest Bokroš o MS do 20 rokov

Foto|Video: Twitter, YouTube