Po problémovom zápase medzi Maďarskom a Slovenskom sa na povrch dostávajú stále nové a nové skutočnosti. Najnovšie svedectvo jedného z fanúšikov však možno dá veci na pravú mieru a odhalí skutočnú pravdu.

“Pred štadión sme prišli asi tri hodiny dopredu. Fanúšikov so slovenskými symbolmi odchytávala polícia a viedla ich do fanzóny. Odtiaľ sme sa v policajnom sprievode presunuli na štadión. Všade boli domáci fanúšikovia, ktorí po nás pokrikovali rôzne národnostné veci. Smutné je, že to robili aj deti,” hovorí fanúšik Marián pre Sport24.sk.

Tu však jeho svedectvo nekončí. Podľa neho to totiž neboli domáci fanúšikovia, kto sa k nim správal najhoršie. Na zápas sa do sektora našich fanúšikov dostali aj Slováci, ktorí fandili Maďarsku. Celý sektor musela predeliť polícia vlastnými telami. Napriek tomu sa slovenským priaznivcom malo ujsť nejaké to hodené pivo a pokriky.

Práve skupinky týchto “slovenských” fanúšikov, ktorí prišli fandiť Maďarsku, sa podľa Mariána správali najhoršie a dokonca prepichovali pneumatiky na autách: “Toto robili Maďari, ktorí boli v sektore slovenských fanúšikov. Domáci fanúšikovia nerobili nič. Dokonca aj počas cesty k autu nás sledovala skupinka v čiernych tričkách s dvojkrížom. Našťastie nás nakoniec nechali tak,” spomína pre Sport24.sk na chvíle hrôzy Marián.

Ako starosta slovenskej obce bránil našu vlajku -TU-

Zdroj: Sport24.skFoto: Twitter, YouTube