Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Andrej Sekera na nedávno skončených domácich MS bol nútený zmeniť svoje pôsobisko v rámci NHL. Prečo sa však nakoniec rozhodol práve pre Dallas Stars aj napriek nižšiemu platu?

Skúsený obranca údajne tušil, že ho v Edmontone Oilers vykúpia z jeho zmluvy. Podľa jeho slov pre Cas.sk tomu nasvedčovali jeho zranenia, ktoré sa s ním tiahli počas posledných dvoch rokov. U “Olejárov” mal Slovák ešte 2 roky zmluvy, počas ktorej v priemere poberal 5,5 milióna dolárov ročne. V jeho novom pôsobisku v Dallase si príde “len” na 1,5 milióna, pričom o ďalších 500 tisíc si môže prilepšiť prostredníctvom bonusov.

Rodák z Bojníc však pre Cas.sk priznal, že peniaze už v jeho rozhodovaní nehrali hlavnú rolu. Podľa slov 33-ročného hokejistu sa rozhodol prikývnuť na ponuku Dallasu Stars z dôvodu, že je to tím, kde by mal dostať priestor hrávať a má reálnu šancu získať Stanley Cup. Sekera priznal, že v hre o jeho služby boli aj ďalšie 2 mužstvá, no nechcel ich konkretizovať. Či sa slovenský reprezentant rozhodol správne, ukáže až čas. My však verím, že sa mu budú vyhýbať zranenia a dostane sa späť do svojej najlepšej formy.

Zdroj: Cas.skFoto: Twitter