Marián Hossa je síce stále vedený ako aktívny hráč, avšak na ľade ho už podľa jeho slov neuvidíme. V srdciach hokejových fanúšikov však ostane už navždy. Stal sa totiž osobnosťou nie len na ľadovej ploche, ale aj mimo nej.

Prínos 40-ročného útočníka pre svoj tím bol zreteľný, čo pocítilo aj Chicago Blackhawks, ktoré ho nedokázalo doteraz plnohodnotne nahradiť. Pred svojím príchodom do Chicaga, však hral Marián Hossa za Detroit, kde mu pred podpisom nového kontraktu ponúkali vyšší plat (8 miliónov dolárov), ako mal vtedajší kapitán tohto celku Nicklas Lidström (7,4 milióna dolárov). Problémom však bolo, že vedenie klubu Lidströmovi sľúbilo, že bude najlepšie plateným hráčom celého mužstva v sezóne 2008/2009.

Dozvedel sa o tom aj Hossa. Slovenský útočník preto svojmu agentovi Richovi Winterovi povedal, že nechce ísť proti kapitánovi a požiadal ho, aby pristúpil na nižší plat. Vtedajší manažér Red Wings Kevin Holland povedal, že sa s niečím podobným ešte nikdy nestretol a aj v tejto situácii sa ukázal charakter rodáka zo Starej Ľubovne, ktorý sa vedel vždy obetovať pre svoj tím. Legende slovenského hokeja totiž išlo prioritne o to, aby sa pri hráčoch ako Lidström, Chelios, Datsyuk či Zetterberg naučil čo najviac v rámci tímového vodcovstva a dostal sa tak na svoju vytúženú métu a to zisk Stanley Cupu.

To sa mu v konečnom dôsledku v jeho ďalšej kariére aj podarilo. Marián Hossa bol totiž hlavnou postavou Chicaga, pri jeho troch úspešných ťaženiach za celkovým víťazstvom v NHL a navždy sa tak zapísal do histórie tohto športu.

Marián Hossa – Detroit Red Wings

Zdroj: Šport.sk | Foto|Video: Twitter, YouTube