Pre tých, ktorí nemajú radi koláče bez práce to príliš nie je. No pre tých ostatných je to veľmi lákavá predstava. Suma, ktorú drvivá väčšina z nás nezarobí nie že za jeden, ale ani za desať životov, sa ale anglickému brankárskemu veteránovi “váľa” na účte.

Reč je o mužovi, ktorého meno je Lee Grant. Pokiaľ nie ste fanúšikom Manchestru United alebo celé roky nesledujete druhú najvyššiu anglickú súťaž, bude pre vás zrejme veľkou neznámou. 37-ročný brankár je totižto odchovancom Watfordu a behom svojej kariéry odchytal vrámci League Championship v dresoch Burnley, Sheffield Wednesday a Derby County dovedna cez 400 zápasov. V sezóne 2016/17 sa stal jedničkou v Stoke City, za ktorý behom dvoch rokov napokon odchytal 31 duelov aj v Premier League.

Do tej doby si svoje peniaze určite zaslúžil, veď ako niekdajší anglický mládežnícky reprezentačný brankár odchytať behom takmer dvoch desaťročí dovedna 509 stretnutí, nie je len tak. Avšak ako 35-ročný si zrejme v lete 2018 povedal, že driny stačilo a prikývol na nečakanú ponuku Mourinhovho Manchestru United. Tam bol pochopiteľne jednotkou David de Gea a Lee Grant mohol prinajlepšom súperiť so Sergiom Romerom o post dvojky. A aj tam ťahal jasne za kratší koniec. Nehovoriac o tom, že klubu patril aj talentovaný Dean Henderson putujúci po hosťovaniach.

Lee Grant sa tak stal trojkou, a medzičasom už dokonca štvorkou v Manchestri United. Vo svojej prvej sezóne si zachytal 21 minút, keď v ligovom pohári proti Derby uvidel Sergio Romero červenú kartu. Grant stihol po príchode na ihrisko raz inkasovať a následne jeho klub prehral s druholigistom po remíze 2:2 rozstrel zo značky bieleho bodu v pomere 7:8.

Druhá sezóna sa odvíjala v podobnom duchu, tentokrát avšak vo svojom jedinom štarte bol Grant jedničkou a odchytal celých 90 minút. Extrémne obmenená zostava United plná neznámych mladíkov s veteránom v bráne naskočila do zápasu skupinovej fázy Európskej ligy na pôde Astany, kde napokon prehrala 2:1. Grant pritom dostáva od klubu pekných 30 tisíc libier týždenne, čo teda za obdobie medzi 1. júlom 2018 a 31. decembrom 2020 činí v prepočte na eurá bezmála 4,5 milióna! Uvidíme, či po novom roku siahne po ňom nejaký iný klub alebo si bude užívať svoj plat až do júna 2021, dokedy mu na konto môže pribudnúť ďalších takmer 900 tisíc eur. Samozrejme, tieto sumy sú v hrubom, takže reálne uvidí štvorka slávneho klubu o niečo menej.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter