Slovenský futbalový brankár, ktorý je aktuálne našou reprezentačnou dvojkou (a možno jednotkou do budúcnosti), musel mať v posledných týždňoch zmiešané pocity. Marek Rodák a jeho Fulham totižto po roku opäť vypadli z Premier League, no on mal mať aspoň “uvoľnenú” cestu späť do brány “chalupárov”.

Tento klub svojimi skvelými výkonmi v sezóne 2019/20 dostal medzi elitu. Tam však odchytal len dva zápasy, keďže Fulham angažoval formou hosťovania Alphonse Areolu z PSG. Francúz sa po sezóne porúčal a nielen slovenské médiá a fanúšikovia sa tak aspoň trošku radovali, že 24-ročný Rodák opäť naberie zápasovú prax.

To je však v túto chvíľu výrazne ohrozené. Do Fulhamu totižto zamieril 29-ročný argentínsky brankár Paulo Gazzaniga, ktorý bol od 1. júla voľným hráčom (a navyše brankár s najvyššou trhovou hodnotou spomedzi všetkých voľných brankárov podľa Transfermarkt).

“Gazza” totižto ostatné štyri sezóny patril Tottenhamu, kde sa behom sezóny 2019/20 dokonca začalo hovoriť, že by sa mohol stať jednotkou. Llorisa avšak po absencií zavinenej nepríjemným zranením nevytlačil a v predošlom ročníku napokon hosťoval v La Lige v Elche, keďže Spurs angažovali i Joe Harta.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter