Peter Sagan sa aj v tomto roku pokúsi zvíťaziť v niektorej z etáp Tour de France a taktiež získať zelený dres určený pre najlepšieho špurtéra. Slová manažéra jeho tímu ho však nemusia príliš potešiť.

Manažér BORA-hansgrohe Raplh Denk uviedol, že pre tím je dôležitý zelený dres, ako aj víťazstvo v etape. V tomto roku sa však nemecký celok zameria aj na iný cieľ a tým je umiestnenie v top 10 celkového poradia.

Peter podľa slov Denka nepotrebuje výraznú podporu, čo dokázal aj v minulosti a istotne mu postačia aj dvaja ľudia. Následne však manažér tohto celku povedal niečo, čo by slovenského jazdca nemuselo dvakrát potešiť: “Do budúcna by sme chceli útočiť aj na celkové víťazstvo na Tour de France. Získať žltý alebo ružový dres na trojtýždňových etapových pretekoch je kráľovská disciplína cyklistiky na ceste, je to viac ako víťazstvo na klasike Paríž-Roubaix, alebo titul majstra sveta,” uviedol Denk, ktorý vlastne pomenoval úspechy, ktoré doteraz dosiahol Peter Sagan v drese tímu BORA-hansgrohe.

Či to bolo najšťastnejšie prehlásenie, tak to si musíte spraviť názor sami. Vieme však, že Peter je človek, ktorého len tak niečo nerozladí. Ukázal to aj hneď v prvej etape tohtoročnej Tour de France, keď skončí na druhom mieste len o milimetre (Jeho špurt si môžete pozrieť —TU—)

Zdroj: Cyclingnews.com | Foto: Twitter