Paris Saint-Germain behom letného prestupového obdobia posilňoval na viacerých postoch, pričom na poslednú chvíľu dorazila tretia zvučná posila do stredovej formácie. V predošlých týždňoch prišli do klubu portugalskí stredopoliari Vitinha a Renato Sanches.

„Za päť dvanásť“ klub získal aj žiadaného španielskeho stredopoliara. Fabián Ruiz má podľa Transfermarkt hodnotu 55 miliónov eur, no v júni 2023 mu končil kontrakt. Aj preto bol SSC Neapol nútený ísť s cenou nižšie, keďže Španiel nemal v úmysle predĺžiť kontrakt.

Avšak prestupová čiastka na úrovni len 23 miliónov eur je vskutku nečakaná a nutno dodať, že bohatý klub urobil pri vyjednávanú skutočne výbornú prácu. Teraz je na samotnom hráčovi, ako sa v nabitej konkurencii dokáže presadiť. Kontrakt podpísal do júna 2027.

26-ročný Fabián Ruiz odohral za španielsku seniorsku reprezentáciu doteraz 15 duelov. V Neapole bol od roku 2018, keď zaňho do Betisu smerovalo 30 miliónov eur. V 166 dueloch si pripísal 22 gólov a 15 asistencií, čo vzhľadom k jeho postu a úlohám na ihrisku nie je vôbec zlé.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

A post shared by Paris Saint-Germain (@psg)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/PSG