Éry Alexa Fergusona či trebárs Arséna Wengera sú minulosťou. V súčasnosti len málo manažérov vedie jeden klub dlhodobo, a už aj viac než tri roky sa považujú sa „dlhšiu“ spoluprácu. Kluby totižto veľmi často po pár zlých výsledkoch rozviažu s trénerom kontrakt, tí úspešní sú zase buď pretiahnutí do lepších tímov alebo vycítia, že už nemajú čo ponúknuť a ukončia to sami.

Avšak, najdlhšie pôsobiaci manažér pri účastníkovi anglickej Premier League sa dohodol na novom kontrakte do júna 2025. Sean Dyche prevzal Burnley FC v októbri 2012 po tom, ako mu nevyšiel vstup do League Championship 2012/13. Pri klube čoskoro oslávi deviate výročie.

To ale nebude konečná. Manažér tímu, ktorý obsadil v predošlej sezóne až 17. pozíciu, a teda bol prvým zachráneným, sa dohodol s vedením na predĺžení kontraktu. Ak by ho naplnil, v klube by strávil cez 12 rokov. Burnley pritom zažilo pod jeho vedením turbulencie. Postúpilo do Premier League dvakrát, medzi tým zostúpilo a dokonca si zahralo i v pohárovej Európe, kde vypadlo v predkole Európskej ligy.

Nový ročník začal pre tím zle, veď po 4. kole má jediný bod. Aj tak mu ale vedenie verí a on je odhodlaný naplniť predsezónne ciele a ukončiť ju minimálne v pokojných vodách prostriedku tabuľky. Do týchto dní mÁ v klube takmer vyrovnanú bilanciu 144-107-145. Predtým mal len jedinú manažérsku skúsenosť, a to rok vo Watforde.

Zdroj: TheAthletic.com | Foto: Twitter