Už 36-ročný niekdajší mnohonásobný reprezentant Martin Škrtel strávil svoje najlepšie roky v drese Liverpoolu, predtým pôsobil v Trenčíne, Zenite Petrohrad a po odchode z Anglicka hrával v Turecku. Teraz je však oficiálne bez klubu.

Za Basaksehir, s ktorým v predošlej sezóne získal turecký titul, hral naposledy 27. decembra, keď si poranil achilovku a následne musel podstúpiť operáciu. Teraz po dohode s klubom, ku ktorej bližšie informácie zatiaľ nie sú známe, ukončil spoluprácu.

Čo bude s Martinom ďalej? Rekonvalescencia môže trvať ešte niekoľko mesiacov a tak je možné, že v sezóne 2020/21 si už nezahrá vôbec. Samozrejme, je tu aj možnosť kedykoľvek podpísať s akýmkoľvek klubom aj krátkodobý či dlhodobejší kontrakt v priebehu jari. Jeho skúsenosti môžu byť prínosom pre mnohé kluby, vek však napovedá, že dlhší ako 1-ročný kontrakt Škrtelovi už ponúknutý nebude.

Každopádne, bolo by zaujímavé vidieť ho ešte niekedy na slovenských trávnikoch, no to by musel výrazne zľaviť zo svojich finančných nárokov. V Turecku totižto údajne ročne zarábal viac, ako sú celé rozpočty drvivej väčšiny našich klubov.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter