Mimoriadne zaujímavý prestup dojednal anglický veľkoklub z Manchestru. Citizens sa na prestupovom poli neboja investovať do nových posíl omnoho viac ako ich konkurenti, keďže peniaze od bohatých majiteľov tak skoro asi nedôjdu.

Teraz Man City urobilo mimoriadne zaujímavý obchod s brazílskym tímom Fluminense. Už skôr sa písalo o záujme anglického klubu o šikovného krídelníka Kaykyho zo spomínaného brazílskeho klubu. Teraz sa prestup stal realitou a všetky tri strany sa oficiálne dohodli. Transfer sa však neobvykle neuskutoční hneď.

kayky

Kayky má totiž 17 rokov a pravidlá v Premier League jasne hovoria, že anglické kluby nemôžu kúpiť neplnoletého hráča. A tak si Manchester bude musieť na talentovaného tínedžera počkať, kým dovŕši 18 rokov. No tu je háčik, pretože Fluminense nechce svoj klenot pustiť nasledujúcu sezónu, keďže nová sezóna brazílskej ligy štartuje už 30. mája. Kayky sa stane plnoletým 11. júna a tak sa všetky strany dohodli, že tínedžer príde do Manchestru až 1. januára 2022, teda počas zimného prestupového obdobia po skončení brazílskej Serie A.

Zaujímavé je aj finančné pozadie celého tohto prestupu. Fluminense má zinkasovať slušných 10 miliónov eur, no s bonusmi by sa mohla celková suma vyšplhať až na 16 miliónov eur. Okrem toho si brazílsky klub mal vyrokovať 20% z ďalšieho predaja Kaykyho. To znamená, že ak napríklad o pár rokov predá Manchester Kaykyho do Barcelony za 100 miliónov eur, Fluminense zinkasuje ohromných 20 miliónov eur! Podivný transfer, no Manchester rozhodne vie koho kupuje. Kayky je totiž považovaný v Brazílii za supertalent.

kayky

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter