RB Lipsko sa po postupe do Bundesligy stabilne usadilo v TOP štvorke. Pre mnohých fanúšikov, ktorí sa odvolávajú na tradičné hodnoty futbalových klubov je tento klub tŕňom v oku, keďže v jeho pozadí sa skrýva komerčná značka Red Bull. Dve veci však musia uznať všetci. Lipsko má mimoriadne silný káder a skvelú prestupovú politiku.

Jedným z najlepších hráčov Lipska je bezpochyby ľavý obranca Angeliño. Toho Lipsko najskôr priviedlo do kádra z Manchestru City na hosťovanie ešte v januári 2020. Hneď od začiatku sa chytil 24-ročný Španiel svojej šance a vypracoval sa na jedného z najlepších krajných obrancov súčasnosti. Angeliño totiž neskutočným spôsobom podporuje ofenzívu svojho klubu, o čom svedčia aj štatistiky. 8 gólov a 11 asistencií v 29 súťažných zápasoch tejto sezóny je úžasná vizitka a právom je teda označovaný za jedného z najlepších hráčov na svojej pozícií.

Lipsko si ešte pri dohode hosťovania vyrokovalo povinnosť trvalého odkúpenia španielskeho hráča za určitých podmienok, ktoré teraz nadobudli platnosť. Manchester City tak zinkasoval slušných 20 miliónov eur, čo je však pre RB mimoriadne dobrá cena. Súčasná trhová hodnota Angeliña je totiž na úrovni 35 miliónov eur! Ak si udrží svoju mimoriadnu produktivitu, prestup do popredného veľkoklubu ho isto neminie. S Lipskom podpísal zmluvu do roku 2025.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter