Víkendový šláger 16. kola Premier League priniesol tesné víťazstvo Manchestru City, ktorý zdolal mestského rivala na jeho trávniku 1:2. Snáď každý fanúšik musí uznať, že dominancia zverencov Pepa Guardiolu bola absolútne evidentná, hoci oba ich góly padli s výrazným prispením šťasteny.

Hostia dokázali, že držať loptu na vlastných kopačkách im nerobí problém ani proti silnému súperovi, o čom svedčí drvivé 65-percentné držanie lopty, pričom v úvodnom dejstve to bolo viac než sedemdesiat percent. Počet prihrávok bol na strane “Citizens” taktiež výrazne vyšší. Z toho vyplynula aj jedna štatistika, ktorá je priam neuveriteľná.

24-ročný brankár Ederson zaznamenal vyšší počet dotykov s loptou, ako ktorýkoľvek ofenzívne ladený hráč Manchestru United. Zatiaľ, čo brazílsky strážca troch žrdí Manchestru City ich mal celkovo 43, Anthony Martial s Marcusom Rashfordom ich zaznamenali 38, Romelu Lukaku 27 a Jesse Lingard dokonca len 22. Čo viac k tomu dodať?

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.