Skupinová fáza Ligy majstrov sa v sezóne 2022-23 hrá v extrémne rýchlom tempe a už 1. a 2. novembra sú na programe zápasy posledné šiesteho kola, v ktorom sa hrá ešte o štyri miestenky do osemfinále, dvanásť celkov má už postup vo vrecku, dvanásŤ je bez šance na postup.

Pozrime sa teda na postupovú matematiku v jednotlivých skúpinách a taktiež na zoznam už istých osemfinalistov. V piatich skupinách je už o postupe rozhodnuté, vo dvoch je istý jeden postupujúci a skupina D je absolútne otvorená.

O postup sa nehrá v skupinách A (Neapol a Liverpool), B (Club Bruggy a FC Porto), C (Bayern Mníchov a Inter Miláno), G (Manchester City a Dortmund) a H (PSG a Benfica). Jedného postupujúceho poznáme v skupinách E (Chelsea) a F (Real Madrid).

A čo ostatné tri skupiny? Zhodou okolností sa hrajú o všetky ostatné miestenky priame duely, takže žiadne taktizovanie ani spoliehanie sa na zlyhanie nepripradá do úvahy.

Skupina E prinesie súboj AC Miláno vs. RB Salzburg v Taliansku, pričom domáci celok má o bod viac a na postup mu tak stačí aj remiza.

Skupina F priniesie o priamy postup duel Šachtar Doneck vs. RB Lipsko, pričom domáci majú o tri body menej, no prvý vzájomný zápas v Nemecku zvládli. Šachtar tak v prípade víťazstva postúpi.

A skutočne pikantné bude dianie v skupine D. V nej môže ešte každý tím postúpiť a zároveň nemá postup istý nikto. Ešte každý môže dokonca vyhrať skupinu a istota je jediná. Tottenham určite neskončí posledný.

v utorok večer nás čakajú zápasy Sporting vs. Frankfurt a Marseille vs. Tottenham. Sporting i Tottenham majú istotu, že im na postup stačí remíza, Frankfurt i Marseille potrebujú zvíťaziť. Sporting by dokonca postúpil aj v prípade svojej remízy a výhry Marseille, kedy by Marseille vyhralo skupinu s 9 bodmi a zvyšná trojica by mala po osem bodov.

Istými víťazmi skupín sú už v túto chvíľu Bayern Mníchov, Chelsea a Manchester City, naopak, určite na posledných miestach skončia Viktoria Plzeň a FC Kodaň.

Ani Plzeň by jej nepomohla: Barca tretíkrát nepostúpila. Pamätáte si na prvé vyradenie?

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram