Po skončení Majstrovstiev sveta v Rusku a počas celého prestupového obdobia neutíchali špekulácie o transfere Edena Hazarda do Realu Madrid. 27-ročný krídelník londýnskej Chelsea dohady ešte sám posilňoval pravidelnými vyhláseniami o tom, že je tomuto prestupu naklonený.

Ba čo viac, belgický futbalista sa viackrát vyjadril, že túži hrať v drese “Bieleho baletu”. Dni plynuli a senzačný prestup sa neuskutočnil. Realu Madrid sa cena, ktorú požadovali “The Blues”, zdala privysoká. S odstupom času prihliadnuc na aktuálnu formu španielskeho klubu sa zdá, že prezident Florentinto Pérez svoje rozhodnutie oľutoval a Hazarda sa pokúsi priviesť už v januári.

Strata Cristiana Ronalda totiž dolieha na Real viac, než mnohí pôvodne predpokladali. Navyše, samotný hráč Chelsea pred pár dňami opäť načrtol svoju túžbu obliekať biely dres: “Real Madrid je najlepším klubom na svete. Dnes nechcem klamať. Je to môj sen už od detstva. Sníval som o tomto klube. Uvidíme, no nechcem o tom hovoriť každý deň. Nemám nato čas, ale myslím si, že o mojej budúcnosti sa čoskoro porozprávame,” uvádza denník The Guardian.

Bývalý obranca Chelsea Jason Cundy však dúfa, že aktuálne najlepší strelec Premier League zostane aj naďalej v Londýne. Ak ale príde štedrá finančná ponuka, klub by mal hráča predsa len pustiť: “Myslím, že je to veľmi otvorené a úprimné stanovisko. Ak prídu s dostatočne veľkou ponukou, mali by sme akceptovať, že je tu miesto a čas v kariére hráča, kedy chce hrať za jeden z najväčších, ak nie úplne najväčší klub sveta.”

Cundy dokonca Chelsea odporučil, ako si Edena Hazarda udržať: “Z môjho pohľadu však chcem, aby zostal, samozrejme. Spravil by som z neho najlepšie plateného hráča sveta. Dal by som mu 650 tisíc, 700 tisíc alebo aj 750 tisíc libier týždenne. Koľko by stál na otvorenom trhu? Povedzme 150 miliónov libier. Nebude ho však možné nahradiť!”

Ak by teda Chelsea dala na radu Cundyho a zaplatila by Hazardovi 750 tisíc libier týždenne, hviezdny Belgičan by prekonal zárobkom aj Lionela Messiho, Neymara i Cristiana Ronalda.

Zdroj: Goal.com, Theguardian.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.