Moment, ktorý poriadne rozhneval všetkých futbalových fanúšikov, až na tých anglických. Udial sa v dôležitom semifinálovom zápase Majstrovstiev Európy medzi Anglickom a Dánskom. Práve táto kontroverzná situácia zlomila Dánov a posunula Angličanov do finále.

Reakcie markantného množstva ľudí na sociálnych sieťach boli po spornej penalte jednoznačné. Sterling to prifilmoval a rozhodca poškodil Dánov. Nech sme pri opakovaných záberoch hľadali kontakt akokoľvek sme chceli, nič sme nevideli. No aký názor má na to samotný údajne faulovaný Raheem Sterling? Ten bol stručný, jasný a priamy.

„Áno, išiel som do pokutového územia, Dán vystrčil svoju pravú nohu, ktorá sa dotkla mojej. Jasná penalta,“ povedal pre médiá útočník Manchestru City. Okamžite mu však zakontroval otec Kaspera Schmeichela, Peter. „Rozhodca urobil brutálnu chybu odpískaním tejto penalty. O tomto sa bude rozprávať ešte poriadne dlho. Je to náročné akceptovať, pretože toto nebola penalta,“ povedal legendárny brankár.

K Schmeichelovi sa pridal aj dánsky tréner Kasper Hjulmand. „Bola to penalta, ktorá penaltou byť nemala. Je to niečo, čo ma momentálne poriadne štve. Sme neskutočne sklamaní. Jedná vec je prehrať zápas, ale prehrať takýmto spôsobom je frustrujúce, pretože títo chlapci tvrdo bojovali,“ vyjadril sa 49-ročný Dán.

Ozvali sa aj hlasy bývalých či súčasných futbalistov. Bývalý anglický útočník Darren Bent sa nepriklonil na stranu svojich krajanov. „Toto nie je penalta, nie je tam absolútne žiadny kontakt. Rozhodcu ovplyvnili aj tribúny. Naozaj si nemyslím, že to bola penalta, ale Sterling na tom zarobil, pretože vždy keď mal loptu, išiel s ňou do pokutového územia a skúšal svoje šťastie,“ zaznelo z Bentových úst.

Podobne reagoval aj Nigel de Jong, bývalý holandský reprezentant. „Aby sme boli úprimní, toto nie je penalta a som veľmi prekvapený, že to VAR nezrušil, pretože sa to skúmalo príliš krátko.“ Nemec Didi Hamann sa dokonca vyjadril, že to bolo bezočivé simulovanie. „Je to hanebné rozhodnutie. Priniesli sme VAR presne pre takéto situácie, aby sa zastavili tieto rozhodnutia.“

Na samý záver pridáme vyjadrenie Ársenea Wengera. „Žiadna penalta. Neviem prečo sa rozhodca nešiel sám pozrieť na situáciu. V momentoch, aký bol tento je mimoriadne dôležité, aby bol rozhodca absolútne presvedčený. Teraz to dostatočné nebolo,“ povedal bývalý tréner Arsenalu. Nuž, aj z týchto názorov je viac ako jasné, že rozhodca predsa len Dánsko poškodil. Teraz sa už však s touto situáciou nedá robiť nič. Anglicko je vo finále.

Zdroj: Sportbible.com, Abc.net.au, Mirror.co.uk | Foto: Twitter