Síce v posledných týždňoch sa Arsenal zlepšil a už nie je nad pásmom zostupu, no zďaleka nemôže byť jeho vedenie ani fanúšikovia spokojní. Nečudo, že sa Arteta a spol. musia rozhliadať po posilách, pričom jednu pomerne zaujímavú si našli v konkurenčnom Brightone.

Reč je o 24-ročnom Yvesovi Bissoumovi, ktorý je podľa Whoscored.com druhým najlepšie hodnoteným hráčom tímu v aktuálnom ročníku. Rodák z Mali je pritom so 49 odobratiami lopty v prebiehajúcej ligovej sezóne tretí, aj to len tesne za duom Romeu a Kanté.

Bissouma dorazil do Brightonu ako veľká nádej v lete 2018 z Lille za 16,9 milióna eur a od tej doby stihol vo viac než 70 vystúpeniach zaznamenať tri presné zásahy. Jeho silné stránky sú však inde, a to okrem spomínanej schopnosti odoberať lopty potvrdzuje aj 86,3-percentná úspešnosť prihrávok či 1,3 úspešného vzdušného súboja na zápas. Aktuálne sa má jeho cena podľa Transfermarkt pohybovať na 13 miliónoch eur, no keďže jeho zmluva v Brightone je platná až do júna 2023, nie je vylúčené, že vedenie londýnskeho klubu bude musieť niečo priplatiť.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter