Tottenham pod vedením Antonia Conteho dosiaľ ešte v lige neprehral. Po omyle menom Nuno Espírito Santo sa zdá, že Spurs našli toho správneho človeka na poste trénera. Conte by však rád svoj káder vylepšil a v Premier League zabojoval o konečné umiestnenie v TOP 4.

Tottenham má v Premier League piatu najlepšiu obranu, no s útokom na tom nie je vôbec dobre. V 19-tich kolách strelil londýnsky klub len 22 gólov, čo je napríklad menej ako gólový nástrel Watfordu, ktorý je v tabuľke až sedemnásty. Antonio Conte by počas zimného prestupového obdobia rád privítal nového krídelníka. Cieľový hráč bol už vytipovaný a rokovania prebiehajú.

Vytipovaným hráčom je Adama Traoré z Wolverhamptonu. Odchovanec Barcelony je známy tým, že je v posledných sezónach najlepším driblérom celej Premier League. Horšie to už je s jeho produktivitou. V tejto sezóne strelil len jeden jediný gól v 22 dueloch čo nie je práve najlepšia vizitka. Tottenham s tým ale problém nemá a s Wolves rokuje o prestupe. Čiastka zaň by sa mala pohybovať v okolí 15 až 20 miliónov eur, keďže Traorému vyprší zmluva už o rok v lete. Šance Spurs nie sú vôbec zlé, vedenie klubu sa o Španiela usiluje čo to dá.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano, Transfermarkt.com | Foto: Instagram/antonioconte (1), (2)