Cristiano Ronaldo je azda najslávnejšou postavou sveta, ktorá sa narodila v roku 1985. Čo sa týka futbalistov, jeho rovesníci zvyčajne už uvažujú o konci kariéry a nemajú v popredných tímoch nejaké významné postavenie. Aspoň teda v prípade útočníkov je to tak.

Avšak Cristiano Ronaldo aj v tomto veku patrí medzi najlepších kanonierov sveta. Čo sa týka jeho hodnoty, renomovaný portál Transfermarkt ju pri poslednej aktualizácii upravil smerom dolu na 45 mil. €. Vďaka tomu sa medzi ofenzívnymi hráčmi delí o 38. pozíciu na svete, z hrotových útočníkov, čo je jeho súčasný post, figuruje na delenej 12. pozícii. To je v jeho veku obdivuhodné.

Nevyzerá to avšak až tak nadpozemsky, ako keď sa pozrieme na jeho rovesníkov a vytvoríme akési porovnania. Ak sme boli pri jeho hodnote 45 mil. €, tak vedzte, že aby sme sa na túto sumu dostali, museli by sme spočítať trhové ceny hráčov narodených v roku 1985 od 2. po 21. miesto. A medzi útočníkmi od 2. po 50. miesto!

Z futbalistov narodených v roku 1985 je totižto už skutočne zvučným a dodnes špičkovým azda len Luka Modrić, hoci nemožno nespomenúť tureckého útočníka Buraka Yilmaza, ktorý dopomohol 16 gólmi k titulu Lille vrámci Ligue 1 2020/21, poprípade defenzívneho záložníka Fernandinha z Man City alebo Jesusa Navasa z FC Sevilly.

O tom, aké náročné je držať si takúto výkonnosť v pokročilom veku, by veru vedeli rozprávať mnohí. Napríklad, v roku 1985 sa narodil aj niekdajší anglický reprezentačný stopér Gary Cahill, francúzsky útočník André-Pierre Gignac, srbský obranca Aleksandar Kolarov či bývalý španielsky reprezentačný útočník Álvaro Negredo. No porovnávať ich súčasné kvality s tými Cristiana Ronalda je prakticky nemožné.

TOP 10 najcennejších hráčov narodených v roku 1985:

Por. Hráč Klub Hodnota
1. Cristiano Ronaldo Manchester United €45.00m
2. Luka Modric Real Madrid €10.00m
3. Laurent Koscielny Girondins Bordeaux €3.50m
4. Jesús Navas Sevilla FC €3.00m
5. Burak Yilmaz LOSC Lille €2.80m
6. Raúl Albiol Villarreal CF €2.50m
7. Steve Mandanda Olympique Marseille €2.00m
Fernandinho Manchester City €2.00m
André-Pierre Gignac Tigres UANL €2.00m
Dieumerci Mbokani Kuwait SC €2.00m
Luis Miguel Rodríguez  Gimnasia La Plata €2.00m

 

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter