Po odchode Edena Hazarda mal byť aj on jedným z lídrov tímu. No namiesto toho sa stal terčom posmechu, nadávok, hrubých urážok a nemilosti fanúšikov Chelsea. Brazílčan Willian je skutočne v nelichotivej pozícií.

Číslo 10, ktoré si prevzal po odchode belgickej hviezdy, mu malo pomôcť stať sa veľkým ťahúňom tímu. No zdá sa, že 31-ročný rodák zo São Paula nezvláda tlak okolia. V nedeľňajšom zápase 2.kola Premier League medzi Chelsea a Leicestrom nastúpil brazílsky krídelník v 71. minúte zápasu namiesto Christiana Pulisica, aby oživil ofenzívu “The Blues” a pomohol strhnúť duel na ich stranu. Nestalo sa tak. Willian bol neviditeľný, strácal lopty a a kazil základné prihrávky. Chelsea nakoniec remizovala s “líškami” 1-1 a Willian sa svojím chabým výkonom stal ľahkým terčom fanúšikov.

“Ak by mal Willian nejakú hrdosť, odišiel by z Londýna a nikdy by sa nevrátil,”  napísal jeden z fanúšikov na Twitter. “Už nikdy by si nemal obliecť dres Chelsea. Jeho výkon bol hanebný. Len sa prechádzal a odkopával lopty preč… a tomuto chlapíkovi sme dali čislo 10,” hodnotil ďalší. “Naše najhoršie číslo 10, aké som kedy videl. Nevie odcentrovať, nevie prihrať a absolútne nemá žiaden dopad na hru. Som hotový,” zaznelo z úst fanúšikov po nevydarenom zápase.

Svoju reputáciu môže Willian napraviť už v sobotu proti Norwichu, ak vôbec bude po dvoch slabučkých výkonoch figurovať na zápasovej súpiske. Rozhodne bude musieť niečo zmeniť, pretože ak bude naďalej hrať takýmto štýlom, veľa zápasov v tejto sezóne na svoje konto nepridá a bude prvým adeptom na odchod v januárovom prestupovom období. A to sa o tohto hráča len prednedávnom zaujímala FC Barcelona.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter