Aktuálne je našim najlepším útočník v Národnej hokejovej lige. Medzi najlepších Slovákov v NHL však Tomáš Tatar nepatrí len bodovo, ale aj finančne. Poďme sa preto pozrieť koľko si tento šikovný útočník dokázal v zámorí privyrobiť a ako je na tom so svojou zmluvou aktuálne.

Tomáš Tatar zažíval svoju najlepšiu individuálnu sezónu v kariére, ktorú však zhatil koronavírus, pre ktorý musel byť tento ročník prerušený a vyhliadka na jeho dokončenie sú stále mizivé. Nateraz si v 68 zápasoch pripísal na svoje konto 61 bodov (22+39).

Pokiaľ ide o jeho zmluvu, tú podpísal na 4 roky ešte ako hráč Detroit Red Wings v roku 2017 a celkovo mu má vyniesť 21,2 milióna dolárov. V prvom roku aj vďaka bonusom zarobil rovných 6 miliónov, nasledujúci ročník vrátane aktuálneho 5,5 milióna dolárov ročne a v ďalej sezóne by si mal taktiež vďaka bonusom pripísať 4,2 milióna a završiť tak svoj kontrakt.

Len pre porovnanie, jeho predchádzajúca trojročná zmluva s Detroitom Red Wings mu vyniesla ročne 2,75 milióna dolárov. Pokiaľ ide o celkovú sumu, ktorú si Tatar v zámorí zarobil, tá by mala byť aktuálne podľa CapFriendly.com na úrovni približne 26,5 milióna dolárov. Za svoje výkony si tieto peniaze rozhodne zaslúžil.

Zdroj: Capfriendly.com, Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Instagram/Tomastatar90