Pravá láska ku klubu, v ktorom ste hrávali nikdy nevyhasne. Najnovšie to svojimi slovami potvrdil chorvátsky záložník Ivan Rakitić. Ten momentálne oblieka dres španielskeho FC Sevilla, no nezabúda ani na svoje predchádzajúce pôsobisko. 

Rakitić pôsobil vo svojej seniorskej kariére len v štyroch kluboch, vrátane aktuálneho zamestnávateľa: FC Bazilej, Schalke 04 a Barcelona. Najväčšiu časť svojej kariéry strávil v Katalánsku, kde hrával 6 rokov. No na to, žeby Chorvát ešte niekedy obliekol dres Blaugranas už asi nemyslí. V rozhovore pre Sport 1 totiž uviedol, žeby na konci svojej kariéry mohol hrať za Schalke 04 Gelsenkirchen.

“Vždy musíš byť otvorený všetkému. Bez srandy. Prečo nie? Nikdy nemôžeš nič úplne vylúčiť. Schalke má stále v Nemecku aj Európe svoje meno,” uviedol záložník, ktorý obliekal dres Baníkov v rokoch 2007 až 2011. Vyjadril sa aj k tohtosezónnemu zostupu Schalke do 2. Bundesligy. “Je to naozaj smutné. Stále som v kontakte s Geraldom Asamoahom (pozn. koordinátorom Schalke) a bola to pre neho veľká rana. Držím im však palce!” uzavrel Chorvát.

33-ročný rodák zo švajčiarskeho Möhlinu má so Sevillou zmluvu do roku 2024 takže okamžitý prestup do Schalke určite nie je témou dňa. No je naozaj sympatické, že na klub, ktorý ho vytiahol medzi európsku špičku, stále nezabudol. Pred Die Königsblauen však stojí náročná úloha. Dostať sa v čo najkratšom čase späť do Bundesligy. Šance na podpis Rakitića by boli rozhodne väčšie, ak by hral tento klub v najvyššej a nie v druhej lige.

Zdroj: Sport.de, Transfermarkt.com | Foto: Twitter