Rasizmus by podobne ako politika a iné obdobné veci do futbalu patriť nemal. Napriek tomu sa občas objavia podobné známky, ktoré dehonestujú tento šport. Žartík na adresu Kórejcov si dovolil jeden z hráčov z Čile, čo mu jeho súper následne oplatil na ihrisku. 

V priateľskom zápase medzi Čile a Južnou Kóreou síce gól nepadol, no pozornosť sa upriamila na niečo iné. Čílsky reprezentant Diego Valdés sa totiž pred zápasom odfotil s jedným z kórejských priaznivcov.

Na podobných fotkách by nebolo nič zlé, ak by si spomínaný hráč odpustil svoj nemiestny žartík. 24-ročný stredopoliar si totiž pomocou rúk roztiahol oči, aby napodobnil typickú črtu Aziatov. Aj keď to možno nemyslel v zlom, mohol si podobný vtip odpustiť, pretože to prinieslo zbytočné pohoršenie pre ostatných. Jeho súper mu to však následne oplatil tým najsprávnejším spôsobom a to priamo na ihrisku.

Najväčšou hviezdou Južnej Kórei je Son Heung-Min, ktorý oblieka dres Tottenhamu Hotspur. Práve on sa postaral o odplatu pre tohto čílskeho reprezentanta. Tomu v zápase nasadil ukážkové jasličky a poukázal, že sa s jeho krajanmi neradno zahrávať.

Son Heung-Min nasadzuje “jasličky” Diegovi Valdésovi

Foto|Video: Twitter