Ako už každý pravý fanúšik futbalu vie, Thibaut Courtois je oficiálne hráčom Realu Madrid. 26-ročný belgický brankár podpísal s “Merengues” zmluvu na 6 rokov a Chelsea si jeho prestupom polepšila o 35 miliónov eur.

Courtois do Londýna prestúpil z materského Genku v roku 2011, avšak za “The Blues” chytal až od sezóny 2014/15. Okamžite po prestupe do Chelsea totiž putoval na trojročné hosťovanie do Atlética Madrid. S Los Colchoneros sa mu podarilo vyhrať trofej pre víťaza Európskej ligy, Európsky superpohár a Copa del Rey, kde vo finále zdolali práve Real Madrid.

Thibaut Courtois sa tak výrazne zapísal do histórie Atlética a nemalou mierou tomuto klubu pomohol dosiahnuť úspech. To už je ale minulosť, brankár je hráčom Realu Madrid, najväčšieho rivala Atlética. Ba čo viac, po prestupe k odvekému sokovi bozkával klubový znak “Bieleho baletu”.

A takáto zrada sa medzi skalnými fanúšikmi neodpúšťa. Fanúšikovia Atlética už preto majú plán na pomstu. Na sociálnych sieťach sa jedna z najväčších fan stránok pochválila, že 19. februára, kedy je na programe derby zápas s Realom na štadióne Wanda Metropolitano, zahádžu plochu plyšovými potkanmi o počte 50 tisíc kusov!

Fan stránka dokonca pridala aj link na ich kúpu v predajni IKEA, kde sa tieto hračkárske plyšové potkany predávajú za 1 €. Na domovskom stánku Atlética Madrid nás tak vo februári zrejme čaká jedno veľké divadlo.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.