Vďaka internetu ako-takému máme možnosť získavať nekonečné množstvo informácií. Vďaka sociálnym sieťam sa pre zmenu máme možnosť ku všetkému vyjadrovať a následne svoje názory prezentovať ďalej.

Diskusia nie je zlá vec, ale sú ľudia, s ktorými sa diskutovať nedá. Majú svoje extrémne názory a nedokážu tolerovať to, že si niekto myslí niečo iné. Veľmi špecifická situácia nastala behom súčasných MS v Katare.

FIFA sa rozhodla, že zakáže krajinám vyjadrovať cez kapitánov podporu LGBT menšine prostredníctvom nápisu „One Love“ na ich páskach. Belgičania pre zmenu museli upraviť svoje dresy.

FIFA sa tak zachovala predovšetkým z dôvodu, aby nedošlo v krajine z Arabského polostrova k nejakým nepokojom, keďže v tejto časti sveta sa „inkriminovaná“ menšina neuznáva.

Z tohoto zákazu sa tešia predovšetkým tí, ktorí zastavájú rovnaký názor. Tí, ktorým sa nepáči liberálna agenda snažiaca sa poukazovať na práva LGBT komunity. Paradoxne, práve títo ľudia vo veľkom vystupujú proti islámu, prehlasujú ho za náboženstvo zla. nenávisti a násilia, ktoré v civilizovanej spoločnosti „nemá mať miesto“.

Samotná FIFA na čele s jej prezidentom Infantinom sa dostala tak do slepej uličky, kedy jednoducho nedokáže vyhovieť všetkým. Zároveň ale dostáva samú seba do úzkych, pretože na jednej strane neumožňuje vyjadrenie politického alebo spoločnenského názoru a prehlasuje, že politická sféra či ideológia sa nemajú miešať s tou športovou, no zároveň Rusko z politických dôvodov bolo vyradené z kvalifikácie.

MS vo futbale v Severnej Kórei?! Neuveriteľné, čo povedal prezident FIFA!

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Twitter