Počas derby zápasu medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava (2:0) sa po druhom góle domáceho celku strhla veľká mela. Medzitým na ihrisko vbehol fanúšik Slovana a kopol kapitána Trnavy, ktorý spadol na zem. Tento incident bude mať aj trestnoprávnu a vy si môžete pozrieť, ako polícia zatýkala fanúšika, ktorý napadol trnavského kapitána Bogdana Mitreu.

Oficiálne vyhlásenie polície v plnom znení:

“Intenzívne vyšetrovanie priviedlo bratislavských policajtov k zadržaniu a obvineniu aj druhého z mužov, ktorý bol podozrivý z napadnutia jedného z hráčov počas nedeľného futbalového zápasu. Pri zisťovaní totožnosti páchateľa nepomohli policajtom kamerové záznamy z futbalového štadióna, ktoré sú súčasťou jeho zabezpečenia, ale kvalitné zábery z priebehu incidentu, ktoré policajtom poskytli médiá.”

“Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie poverený príslušník vzniesol obvinenie pre prečin výtržníctva 25-ročnému Milanovi P. z Púchova. Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania mal obvinený dňa 15.09.2019 v čase krátko pred 20:00 h spolu s doposiaľ nestotožnenou skupinou fanúšikov preskočiť plot tribúny a dostať sa na hraciu plochu, kde mal kopnúť do oblasti rebier jedného z futbalistov.”

“Následne bol obvinený na základe operatívno-pátracej činnosti vo večerných hodinách dňa 17.09.2019 policajtmi Pohotovostného policajného útvaru KR PZ v Bratislave a policajtmi odboru kriminálnej polície OR PZ v Bratislave III zadržaný v meste Púchov a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie.”

“Menovaný bol umiestnený do cely policajného zaistenia za účelom vykonania ďalších procesných úkonov. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody až na tri roky.”

Policajný zásah – zatknutie fanúšika Slovana

Zdroj|Foto|Video: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj