Slovenská najvyššia hokejová súťaž má za sebou posledné kolo základnej časti, ktoré nám rozlúštilo posledné otázky. Alebo ich naopak vyvolalo? To necháme na posúdení každého osobitne.

Víťazom základnej časti sa napokon stali hokejisti Nitry, o čom bolo rozhodnuté už po predposlednom kole. Na záver základnej časti hostili na svojom štadióne Nové Zámky bojujúce o účasť v play-off s Liptovským Mikulášom. Ten mal pred 56. kolom jednobodovú stratu a musel sa spoliehať nielen na seba.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Samotní Mikulášania ale posledné kolo nezvládli a v Žiline prehrali 4:3 po predĺžení. Hokejisti Nových Zámkov naopak skvele zafinišovali a po domácich víťazstvách s Popradom i Košicami zvíťazili napokon aj v Nitre 2:3. Pripísali si tak druhý skalp víťaza základnej časti v aktuálnom ročníku.

Stav 2:3 svietil na svetelnej tabuli aj po 2. tretine a napriek dominancii Nitry v poslednej tretine sa stav už nezmenil. Viacerí sa však pýtajú jedinú otázku: „Dosiahli Novozámočania svoje víťazstvo zaslúžene?“ Verme, že áno a o svojich kvalitách nás môžu presvedčiť už čoskoro v play-off, kde narazia vo štvrťfinále práve na Nitru. Okrem nich si sily zmeria aj Zvolen so Žilinou, Trenčín s Popradom a Banská Bystrica s Košicami. Tímy Liptovského Mikuláša a nováčika z Detvy budú naopak bojovať o zotrvanie medzi elitou s Michalovcami a Skalicou.