Trénerská zmena v katalánskom veľkoklube nie je momentálne témou dňa. Ronald Koeman si získal dôveru hráčov i starého či nového vedenia klubu a tak sa s Holanďanom počíta v tejto a aj v nasledujúcej sezóne. Súčasný kormidelník však nebude trénovať Barcelonu večne.

V budúcnosti sa Barcelone otvára množstvo alternatív na angažmán hlavného trénera. Jednou z nich je aj povolanie súčasného trénera nemeckej reprezentácie Joachima Löwa. Ten vedie národné mužstvo už pätnásty rok, no po Majstrovstvách Európy definitívne skončí pri kormidle Nemecka. 61-ročný tréner však ohlásil, že do futbalového dôchodku sa ešte rozhodne nechystá a bude pravdepodobne pôsobiť na klubovej úrovni. V minulosti trénoval napríklad Stuttgart, Fenerbahce či Austriu Viedeň.

Meno Löwa sa však v minulosti zvyklo spájať aj s Barcelonou, čo neušlo ani legende tohto klubu Xavimu, ktorý momentálne trénuje katarský Al-Sadd. V rozhovore pre Süddeutsche Zeitung sa na adresu nemeckého kormidelníka vyjadril mimoriadne pozitívne.

“Jeho meno bolo v minulosti spájané s Barcou. Vždy som si myslel, že sa do Barcelony hodí. Je to kvôli jeho spôsobu chápania hry a kvôli nemu samotnému,” uviedol 41-ročný Xavi, ktorý dodal, že pre španielsky futbal by to bolo skutočné privilégium. V médiách sa tiež šepká, že Löw sa už učí španielčinu. Raz v budúcnosti by sa teda mohol dostať na lavičku nejakého la ligového klubu. Možno aj Barcelony.

joachim low

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter