Arturo Vidal nie je vo svete futbalu nijakým neznámym hráčom. Mnohí, aj menej zainteresovaní futbaloví fanúšikovia si ho zapamätali podľa výstredného účesu. No tento Čiľan nezáujme len svojím extravagantným výzorom. Teraz dokázal niečo obdivuhodnejšie.

Vidal pôsobil počas svojej kariéry len v šiestich kluboch. Začínal doma v Čile v klube Colo Colo, v roku 2007 prestúpil do nemeckého Leverkusenu, o 4 roky neskôr ho kúpil Juventus, aby po ďalších štyroch rokoch hlásil návrat do Bundesligy v drese Bayernu. Po pôsobení v Mníchove si to na dva roky namieril na Camp Nou do Barcelony, z ktorej prestúpil do Interu Miláno. Bohatá kariéra plná úspechu. Až na Bayer Leverkusen totiž Arturo Vidal triumfoval v domácej lige s každým jedným klubom.

Obdivuhodne vyznieva fakt, že Vidal sa za posledných 15 rokov až 12-krát stal majstrom ligy. 5 titulov Serie A, 3 tituly Bundesligy, 3 tituly čilskej Primery División a jeden titul La Ligy. Neskutočná zbierka pohárov! Vidal sa touto štatistikou neváhal pochváliť na sociálnej sieti Instagram, kde však pod jeho príspevkom pribudol posmešný komentár od Vidalovho bývalého spoluhráča Barcelony Gerarda Piquého.

pique vidal

“Veľa rokov, veľa kolegov, veľkoklubov a veľa fanúšikov. Som vďačný každému, kto ma sprevádzal pri každom jednom úspechu. A viem, že je tu ešte stále dosť príbehu, o ktorom je čo povedať… Ideme si po viac,” znel Vidalov status. Piquého komentár pod ním bol však naozaj trefný.

“Hráš v lige, kde všetci končia svoje kariéry. Kedy vyhráš Ligu Majstrov?” opýtal sa výsmešne obranca Barcelony, ktorý tak poukázal na zaujímavý fakt, že tento pohár Vidalovi v jeho kariére ešte chýba. Dočká sa ho však ešte vôbec? Čilský záložník oslávi 22. mája 34 rokov.

Zdroj: Transfermarkt.com, Instagram/kingarturo23oficial | Foto: Twitter