FC Barcelona zažila katastrofálne prestupové leto 2020, no to tohtoročné by mohlo byť oveľa lepšie. Už teraz má oficiálne klub podpísané trio posíl, z toho hneď dve z Manchestru City. A na rade by mohol byť tretí futbalista z kádra anglického šampióna a finalistu Ligy Majstrov.

Barcelona už získala zadarmo dvojicu Sergio Aguero a Eric García, popri nich klub posilní i pravý obranca Emerson Royal z Betisu. Najnovšie sa ale píše stále viac o tom, že Barca sa zamerala na príchod jedného z najhodnotnejších stopérov sveta a niekdajšiu 65-miliónovu posilu Citizens.

27-ročný Aymeric Laporte prišiel do Anglicka v januári 2018, predtým bol dlhé roky oporou Bilbaa. Aktuálne má mať hodnotu hneď 45 miliónov eur, no v Manchestri City sa stal hráčom s neistým miestom v zostave. V základe sa totižto usídlila dvojca Rúben Dias a John Stones, zatiaľ čo Laporte odohral v ostatnom ročníku len 16 ligových vystúpení a dovedna zasiahol do 27 zápasov. Tento hráč má avšak v anglickom veľkoklube zmluvu platnú až do leta 2025 a jeho zisk nemusí byť až taký jednoduchý.

Zdroj: Barcauniversal.com | Foto: Twitter