Mauricio Pochettino má za sebou premiéru na lavičke Paríža St. Germain. V 18. kole privítal jeho zverencov St. Étienne, ktorý chcel francúzskeho majstra oskalpovať o body. Zelenobielym sa to napokon aj podarilo a zo zápasu si uchmatli dôležitý bod.

Hoci v držaní lopty jasne dominovali hosťujúci hráči, domáci Saint Étienne mal viac striel na bránu ako PSG a v niektorých pasážach hry bol rovnocenným súperom na ihrisku. Tím, ktorý sa v tejto sezóne trápi a je len na 14. mieste sa bude v tejto sezóne orientovať na boj o záchranu, keďže od pohárových priečok ich delí už 12 bodov. Na chvost tabuľky majú náskok 7 bodov. Opačné “problémy” má PSG, ktoré aj v tejto sezóne ide len a len na titul.

Po remíze 1-1 však nebol Pochettino až tak spokojný. “Potrebuje sa zlepšiť! Som si istý, že chce skórovať, hrať lepšie a vyhrávať zápasy. Samozrejme, je sklamaný,” povedal na adresu Kyliana Mbappého 48-ročný kouč. “Všetci hráči sa však potrebujú zlepšiť. Je to len začiatok. Sme sklamaní, pretože sme nevyhrali. Sme nešťastní, že sme neskórovali a nezobrali všetky 3 body,” hovoril Argentínčan, ktorý sa vrátil do futbalového kolotoča po 14 mesiacoch. Ďalší duel odohrá PSG už v sobotu proti Brestu.

mbappe hodnota hraca

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter