Slovenský futbal bude mať v najvyššej spanielskej súťaži v sezóne 2021/22 minimálne dvojnásobné zastúpenie. Súťaž, ktorú si v minulosti zahral i Peter Dubovský či Stanislav Lobotka, si z našich hráčov zahral v práve skončenej sezóne len Denis Vavro, ktorý bol z Lazia na hosťovaní v SD Huesca.

Jeho prestup či predĺženie hosťovania zatiaľ nie sú realitou, avšak v sezóne 2021/22 bez zástupcov v La Lige nebudeme. S určitosťou si ju zahrá obranca Martin Valjent, ktorého Mallorca sa aj vďaka nemu po roku vrátila medzi domácu elitu. Do Španielska, a dokonca do celku z pohaŕovej Európy, mieri ďalší Slovák.

Čoskoro 20-ročný defenzívny stredopoliar, rodák z Trenčína a odchovanec miestneho AS Peter Pokorný oficiálne prestupuje do Realu Sociedad. Piaty tím španielskej ligy, ktorý má teda istú účasť v skupinovej fáze Európskej ligy, za nášho hráča, ktorého hodnota podľa Transfermarkt je milión eur, zaplatil zatiaľ nezverejnenú čiastku. Pokorný patril doteraz Salzburgu, avšak sezónu 2020/21 strávil na hosťovaní v St. Polten. Zaň naskočil do 29 z 32 duelov, odohral 2353 minút a zaznamenal dve asistencie. Avšak nestačilo to na záchranu medzi rakúskou elitou.

Pochopiteľne nemožno očakávať, že by sa okamžite zaradil medzi opory klubu, no len fakt, že si 19-ročného Slováka vyhliadne klub z TOP ligy, ktorý dával aj v ostatnom ročníku mladíkom dosť priležitostí, je skvelou spŕavou a my držíme Petrovi palce a veríme, že presvedčí minimálne tak, aby sa konečne prepracoval aj do slovenského Áčka.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter