FC Barcelona urobila v tomto prestupovom období hneď dva skvelé transfery. Do metropoly Katalánska prišla po dlhých naťahovačkách dvojica Philippe Coutinho a Yerry Mina. Hlavne prvý spomínaný hráč dosť otriasol prestupovým trhom. Za oboch hráčov zaplatil dokopy španielsky veľkoklub necelých 132 miliónov eur a na rad teraz musí prísť aj predávanie. 

Z klubu má ešte počas tohto mesiaca odísť hneď niekoľko hráčov. Jedným z prvých hráčov, ktorí by mali opustiť Barcelonu v tomto prestupovom období, sa má stať Javier Mascherano. Ten sa rozhodol po ôsmich rokoch strávených v tomto klube odísť. Jeho ďalšie kroky by mali smerovať do Číny. Sám hráč sa už údajne dohodol s tímom Hebei China Fortune a jeho prestup za približne 10 miliónov eur by mal byť ohlásený už v najbližších dňoch.

Mascherano

Ďalším hráčom na odpis je už dlhodobo sa trápiaci Arda Turan. Ten si na svoje konto nepripísal v tejto sezóne ani jednu odohranú minútu a jeho odchod z klub tak zostáva len otázkou času. Hráčov agent potvrdil, že jeho klient už rokuje s tureckým klubom Istanbul Basaksehir FK. 30-ročný krídelník prišiel do Katalánska v júni 2015 za 34 miliónov eur, no svoj potenciál nikdy nenaplnil.

Arda Turan

Po necelých troch rokoch by sa mohol s klubom rozlúčiť aj Aleix Vidal. Ten má podľa slov svojho agenta namierené do Sevilly, z ktorej odchádzal práve do Barcelony. Kluby už sú vraj v pokročilej fáze jednania a Vidal je tak veľmi blízko k návratu. Výška prípadnej prestupovej čiastky zatiaľ ešte nebola zverejnená.

Aleix Vidal

Podľa najnovších správ má klub opustiť aj niekoľko mladíkov. Gerard Deulofeu by sa mal po polroku vrátiť do Talianska. Jeho agent už odletel do Neapola, kde mali začať rokovania o prestupe za približne 16 miliónov eur. Dalším hráčom, ktorý pravdepodobne zakotví v Taliansku, by mal byť Rafinha.

Ten sa vrátil po vážnom zranení kolena na futbalové trávniky len nedávno, no v Barcelone nedostáva potrebný priestor. V tomto prípade by sa malo jednať o hosťovanie do konca sezóny v Interi Miláno s prípadnou opciou na trvalý prestup.

Gerard Deulofeu a Rafinha

O odchod z klubu údajne požiadal vedenie katalánskeho klubu aj André Gomes. 24-ročný Portugalčan je od svojho príchodu do Barcelony väčšinou len na lavičke náhradníkov, s čím je pochopiteľne dosť nespokojný. Situáciu už má monitorovať hneď dvojica klubov a to Tottenham a Juventus.

André Gomes

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.