Liverpool FC získal v predošlej sezóne anglický titul, rok predtým zase vyhral Ligu Majstrov. Výrazne k tomu pomohla aj mimoriadne úderná ofenzívna trojica Mané, Salah, Firmino. V aktuálne sezóne ale nie sú spoločne až tak úderní a dôležitú rolu zohráva aj Diogo Jota. Mimo nich by ale nepochybne Liverpool potreboval aj ďalšiu akvizíciu.

A jedna taká sa nachádza v klube, ktorý je v ostatných rokoch akousi medzizastávkou medzi “malým” a “veľkým” futbalovým svetom. V drese RB Salzburg aktuálne žiari 22-ročný Patson Daka reprezentujúci Zambiu.

Toho pritom rakúsky klub získal v roku 2017 za smiešnych 250 tisíc eur. V aktuálnej sezóne má bilanciu 32 zápasov a 30 gólov, vrámci rakúskej Bundesligy zaznamenal v 19 dueloch až 23 gólov. Veľmi plodný bol aj v predošlej sezóne.

Anglické médiá informujú o tom, že Liverpool afrického kanoniera podrobne monitoruje a keďže v nedávnej minulosti získal zo Salzburgu aj Minamina a predtým (s medzizastávkou v Lipsku) aj Maného, vzťahy medzi klubmi sú pomerne dobré. Hovorí sa o čiastke 20 miliónov eur, čo je 80-násobkom jeho spomínanej predošlej kúpnej ceny. Nie je však nijakým tajomstvom, že o Daku sa určite budú zaujímať aj ďalšie tímy.

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter