Hokejisti HKM Zvolen utrpeli v poslednom extraligovom stretnutí ťažkú prehru 1:8 a to na domácom ľade od svojho najväčšieho rivala z Banskej Bystrice. Už o pár hodín ale klub oznámil zmeny. Pod Pustý hrad totiž mieri slovenský reprezentant!

HKM Zvolen bojoval v spomínanom stretnutí s Bystricou o prvé miesto tabuľky a to momentálne patrí “Baranom”, pričom na druhom mieste je trenčianska Dukla. Oba tieto celky majú na svojom konte po 35 zápasoch 73 bodov, Zvolen je tretí s počtom 72 bodov. Do konca sezóny však “Bryndziarom” môže pomôcť obrovská posila. Do známeho prostredia sa totiž vracia útočník Radovan Puliš.

Radovan Puliš je 26-ročný odchovanec tamojšieho HKM, za ktorý v sezóne 2014-15 nastrieľal 30 gólov a stal sa najlepším strelcom našej ligy. V roku 2013 sa stal so Zvolenom majstrom Slovenska a má za sebou i pôsobenie v Khl v drese Slovana, či 10 štartov za našu seniorskú reprezentáciu.

Jeho kariéru ale ničia zranenia, a nevyhol sa im ani v tejto sezóne. Rodák zo Žiaru nad Hronom sa totiž pred týmto ročníkom dohodol na spolupráci s českým klubom HC Dukla Jihlava, ale napokon kvôli vážnemu zraneniu za tento tím nenastúpil ani raz. Puliš totiž najskôr absolvoval dvojnásobnú operáciu kolena, neskôr mal vnútroné krvácanie do obličky, ktoré spôsobila zrážka na tréningu.

V minulej sezóne bol Radovan Puliš kapitánom Zvolena a jedným z jeho najväčších ofenzívnych ťahúnov. Vysoký útočník mal údajne aj ponuky z iných slovenských klubov, ale už dávnejšie sa vyjadril, že na Slovensku pre neho pripadá v úvahu jedine materský Zvolen. S HKM sa dohodol na spolupráci do konca aktuálneho ročníka.

Radovan Puliš po návrate do Zvolena

Zdroj: Hkmzvolen.sk | Foto: Facebook | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D