Po dlhodobej základnej časti sa nám cez víkend rozbieha vyraďovacia časť – play off. Mužstvá odohrali 56 zápasov, kde do najdôležitejšej fázy sezóny sa už tradične prebojovala najlepšia osmička tímov. Najväčší favoriti a minuloroční finalisti Košice a Nitra obsadili podľa predpokladov prvé dve priečky, naopak Žilina si zopakuje baráž tak ako vlani – ide už o jej štvrtú  „bitku o extraligu“ za posledných 6 rokov. Pre deviatu Skalicu sezóna končí. Predstavme si štvrťfinálové dvojice.

KOŠICE : PIEŠŤANY

Najväčší ašpirant na titul  má samozrejme najvyššie ciele aj tento rok. Má tomu prispôsobenú aj skladbu mužstva, keď vo svojich radoch majú železiari  kombináciu kvality, skúsenosti a dravosti. Košiciam veľmi pomohol aj príchod trénera Oremusa, keď pod jeho vedením len veľmi ťažko hľadajú premožiteľov. Obrovskú kvalitu majú východniari v defenzíve, keď ich priemer inkasovaných gólov je menej ako 2  na zápas. Naopak Piešťany majú spomedzi štvrťfinálovej osmičky najhoršiu obranu. Ťahúňmi by pre mužstvo z kúpeľného mestečka mali byť hráči ako Dušan Pašek či Václav Stupka.

NITRA : MARTIN

Aj v tejto sérii je pomerne jasný favorit, a to v hráčoch z pod Zobora, veď Nitrania majú asi najlepších fanúšikov na Slovensku. V Nitre bolo počas základnej časti len málokedy nevypredané a je to cítiť aj na hráčoch, keď v domácom prostredí sú veľmi silní a prehrávajú len zriedka. Najlepšiu ofenzívu v súťaži majú hlavne zásluhou trojice Tománek, Stümpel, Novák. Martin bude nebezpečný taktiež hlavne doma, no nepohneval by sa, keby si nejaké výhru priniesol aj z horúceho ľadu Nitry. Jasným lídrom mužstva v martinskom tíme je Jaroslav Markovič s priemerom 1 bod na zápas.

BANSKÁ BYSTRICA : TRENČÍN

Zverenci Miroslava Chudého môžu patriť medzi čiernych koňov súťaže, keď dlho ešte bojovali s Nitrou aj o druhú priečku. Vo svojich radoch majú skúsených borcov ako Michal Handzuš, Michal Hudec, či ich najproduktívnejší hráč Petr Kafka. Zaujímavou posilou sa javí aj príchod Tomáša Surového zo Slovana Bratislava a dobrú formu potvrdzuje aj mladý brankár Košarišťan. Trenčín je dlhoročnou baštou slovenského hokeja a rád by vrátil do čias, keď finále bolo pre neho takmer povinnosťou, a časy slávne by chceli prinavrátiť Melichárek, Petrovický, Nemec. Táto séria by mala patriť k tým vyrovnanejším.

ZVOLEN : POPRAD

Súboj štvrtého s piatym nám určite prinesie vyrovnané zápasy, a možno aj najzamotanejšiu sériu zo všetkých. Vzdialenosť medzi mestami nie je veľká, a tak sa dajú očakávať aj zaplnené hosťujúce sektory na obidvoch štadiónoch. HKM má v prípade siedmeho zápasu výhodu domáceho prostredia, čo v tomto štvrťfinále samozrejme nie je nereálne. Oporami by mali byť na strane Zvolena predovšetkým Kamil Brabenec, Lukáš Jurík, Michal Chovan a Andrej Podkonický. Jazýčkom na váhach u Popradčanov budú určite Bartečko či Suchý.