V súčasnosti zarábajú futbalisti vo veľkokluboch obrovské peniaze. To je holý fakt. Avšak, niekedy sa môže človek až za hlavu chytať, koľko naozaj niektorí dostávajú, najmä ak sa jedná o tých, ktorí sú v podstate nechcení. A práve Chelsea je nepochybne jedným z najlepších príkladov platových paradoxov.

Chelsea totižto patrí medzi najbohatšie kluby na svete a ak chce niekoho získať, neraz mu ponúkne astronomický plat. „Ak dávajú, tak ber,“ povie si nejedna posila, hoci nie všetky sa reálne presadia, poprípade sa stanú po istej dobe nechcenými. A keďže často je náročné za následne zbaviť takéhoto hráča, môže sa stať, že klub môže “nechceným” vyplácať milióny ročne bez toho, aby vôbec hrávali.

Čo sa týka The Blues, najlepšími príkladmi sú v súčasnosti doslova nepotrební “boháči” ako Bakayoko (125 tisíc eur týždenne), Drinkwater (115 tisíc eur týždenne) či Zappacosta (70 tisíc eur týždenne). Taktiež aj Giroudovi je vyplácaných 125 tisíc týždenne, Emersonovi 85 tisíc týždenne a prestrelených je aj 180 tisíc pre Pulišića či 170 tisíc pre Kepu, ktorý naposledy predviedol aj takýto kiks.

Naopak, podľa dostupných informácií majú zase oveľa dôležitejší či talentovanejší hráči s ohromným potenciálom nižšie príjmy. Zouma má len 45 tisíc, Abraham 65 tisíc a Tomori len 16 tisíc týždenne. Hold, kluby by si mali dávať väčší pozor na to, koľko komu ponúkajú a radšej časom pridávať či ponúkať atraktívne bonusy, ako “riskovať” zbytočné zaťaženia rozpočtu. Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter