Najlepší český hokejista všetkých čias hral behom svojej kariéry v NHL za viaceré kluby, pôsobil aj v Rusku, no v Česku ostal vždy verný zásadne domácemu Kladnu. V jeho drese v roku 1988, keď mal len 16 rokov, začal písať svoj príbeh na seniorskych štadiónoch.

Už v roku 1990 ako 18-ročný smeroval do NHL, kde si ho ako päťku draftu zvolil Pittsburg Penguins. A lepšie klub urobiť nemohol. Jágr v jeho drese získal aj dva Stanley cupy a stal sa na niekoľko sezón jeho ofenzívnym lídrom.

Ako 18-ročný mladík ale ešte s číslom 15 na drese dokázal v roku 1990 streliť pred odchodom do zámoria za Kladno aj svoj prvý hetrik medzi seniormi. Stalo sa tak v semifinálovej sérii proti Sparte. Tú síce napokon Kladno prehralo 2:3 na zápasy a Sparta sa čoskoro radovala z titulu, keď v finále zdolala 3:1 na zápasy Duklu Trenčín, no i tak to bol určite pre jeho kariéru jeden z veľkých impulzov.

Mimochodom už v sezóne 1989-90, ktorej základnú časť odohral takmer celú pred dovŕšením 18. narodenín, sa stal s 50 bodmi v 42 dueloch najproduktívnejším hráčom Kladna a celkovo siedmym v celej súťaži. V play-off sa stal pre zmenu s 8 gólmi vôbec najlepším strelcom.

Prvý hetrik Jágra medzi mužmi

Foto | Video: YouTube