Len máloktorému fanúšikovi futbalu uniklo, že v sobotu večer dokázal Real Madrid zdolať na svojom trávniku v ostro sledovanom El Clásicu svojho rivala 2:1. FC Barcelone sa tak skončilo bezmála 4-mesačné a 19-zápasové obdobie bez prehry vrámci La Ligy.

Katalánci sú aj naďalej v hre o domáci titul, hoci po 30. kole sú opäť veľmi tesne “až” tretí. A to by po katastrofálne zvládnutom lete povedal len málokto. Súčasná Barcelona pod vedením Koemana opäť začína budiť rešpekt, a to aj s pomocou mnohých veľmi šikovných mladíkov. Veľkým tímom ale rozhodne momentálne nie je. Prečo?

V aktuálnej sezóne Katalánci nezvládli už piaty veľký zápas, hoci nutno dodať, že tentokrát mali body na dosah a horším celkom neboli. A o ktorých ranách je reč? FC Barcelona koncom októbra prehrala 1:2 prvé El Clásico, v novembri padla na pôde Atlética (1:0), v decembri zlyhala v zápase o 1. miesto v skupine Ligy Majstrov s Juventusom (0:3), vo februári v úvodnom osemfinále milionárskej súťaže dostala doma debakel 1:4 od PSG a piatu ranu pod pás dostala opäť od Realu.

Nečudo, že je na mieste položiť si otázku, či je táto Barca vyzretá a schopná zvládnuť 17. apríla finále Copa del Rey proti Bilbau a začiatkom mája druhé meranie síl s Atléticom, a teda zápasy, v ktorých ide o veľa.

Talentovaný Pedri

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter