73-ročný prezident futbalového giganta Realu Madrid Florentino Pérez urobil behom svojho pôsobenia v klube skutočne kus práce. Nielenže vybudoval dve generácie “Galacticos”, a teda financoval príchod množstva hviezdnych hráčov, ale dokázal aj výrazne posilniť značku Real Madrid a najnovšie prijal rozhodnutie prebudovať štadión.

Slávny Estadio Santiago Bernabéu, ako znie oficiálny názov 81-tisícového domáceho stánku 13-násobného víťaza Ligy Majstrov, bude mať novú uzatvárateľnú strechu a pribudnú na ňom aj ďalšie vymoženosti. Práce na štadióne by mali byť podľa pôvodných plánov dokončené pred sezónou 2022/23.

Ako by mal vyzerať si pozriete na tomto !ODKAZE!

Teraz sa ale vinou koronavírusu už viac než dva mesiace nehrá, zatiaľ čo menšie práce na štadióne stále prebiehajú. Pérez navyše oznámil, že záverečné kolá La Ligy na ňom Real Madrid neodohrá a dočasným domovom sa stane Alfredo Di Stefano Stadium, a teda 6-tisícový štadión, kde tradične hráva domáce zápasy Castilla (B-tím Realu). Skúsenosť s ním teda majú napríklad odchovanci vrátane zotaveného Marca Asensia, no niekedy býva využívaný aj na tréningy prvého tímu.

asensio real madrid

Samozrejmosťou však budú vytvorené plochy pre reklamy a taktiež všetko, čo je za potreby pre správne fungovanie technológie VAR. Hviezdny tím v snahe zmazať 2-bodové manko na Barcelonu privíta na menšom štadióne sedem súperov, pričom tým prvým bude o záchranu bojujúci Eibar.

Real Madrid, ktorému môžete dať svoj hlas, sa sem presúva najmä z dôvodu, že diváci aj tak povolení do konca sezóny nie sú a sám Pérez verí, že vďaka tomu sa podarí dokončiť všetko potrebné v rýchlejšom termíne, ako je leto 2022. To je behom pár dní druhá podstatná zmena, veď len nedávno predstavil nečakanú údajnú zmenu prestupovej politiky pre najbližšie obdobie.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter