Manchester City patrí medzi novodobé veľkokluby. K tomu mu výrazne dopomohli peniaze šejkov, ktorí už celé roky vlievajú do klubu abnormálne peniaze. Toto leto bude Manchester City opäť nakupovať, pričom Guardiolovi nedá spávať predovšetkým defenzíva.

Aktuálne má City na konte 37 inkasovaných gólov, čo je oveľa viac ako dostali Chelsea, Tottenham či ich mestský rival United. Priepustná defenzíva stála klub aj miestenku vo štvrťfinále Ligy majstrov. Tomu má byť koniec, pričom od svojej defenzívy bude Guardiola očakávať aj väčšiu podporu ofenzívy.

Klub má vo svojich radoch aktuálne viacero skvelých defenzívnych hráčov, no Guardiola sa s nimi nie a nie uspokojiť. Sagna, Otamendi, Zabaleta, Kolarov, Kompany, Stones či Clichy. To všetko sú hráči, ktorých má Pep k dispozícií. V novej sezóne by sa však mala obrana prestavať. Dlhodobý záujem prejavuje City o Bonucciho, ktorého cena má byť 60 miliónov eur.

Najnovšie správy však hovoria, že bohatý anglický klub chce získať aj ľavého obrancu Juventusu, ktorým je Alex Sandro. 26-ročný Brazílčan prišiel do Turína v roku 2015 z Porta a zaradil sa k najlepším ľavým obrancom sveta. Za jeho služby by malo Citizens zaplatiť taktiež obrovskú sumu, blížiacu sa k 50 miliónom eur. Obranu by mal vystužiť aj najlepší pravý obranca Premier League, ktorým je Kyle Walker z Tottenhamu. Jeho cena je podobná ako Sandrova. To znamená, že šejkovia by si museli prichystať za túto trojicu okolo 150 miliónov eur, pričom nadbytočným by sa stali následne zrejme Clichy, Sagna a Zabaleta.

Zdroj: Espnfc.com | Foto: Facebook