O Manchestri City sa toho v poslednom období napísalo veľa a otvorene sa diskutuje o tom, kto by ho mohol zastaviť. Ako je známe, jediným premožiteľom bohatého klubu v tejto sezóne bol ukrajinský Šachtar Doneck. Ten však zdolal anglický tím 2:1 v poslednom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov, keď Guardiola výrazne obmenil zostavu.

Klub tak aj naďalej ostáva v hre o všetky štyri veľké trofeje. V Premier League má na svojich konkurentov takmer dvadsaťbodový náskok, v Lige majstrov ho v osemfinále čaká Bazilej, v semifinále ligového pohára druholigovy Bristol City a ťaženie v FA Cupe začne proti Burnley.

„FA Cup má na programe len prvé kolo, takže v súčasnosti sa to nezdá byť príliš reálne. Ak budeme v hre o všetky trofeje aj v apríli, môžme o tom uvažovať. Našou prioritou je ísť od zápasu k zápasu,“ povedal Guardiola, ktorý si myslí, že k tomu by potreboval mať v kádri tak 32 hráčov, čo je nemožné.

Len dodajme, že od začiatku ročníka 2017/18 odohral tento tím vo vysokom nasadení už 31 súťažných zápasov a v prípade, že by Manchester City získal všetky trofeje, musel by za najbližších necelých päť mesiacov ešte ďalších 32 zápasov odohrať. To za predpokladu, že by v FA Cupe neopakoval ani jeden zápas.

Zdroj: Fourfourtwo.com | Foto: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk