V radoch slovenskej futbalovej reprezentácie prevláda sklamanie. Na pôde Chorvátska strelilo Slovensko len jeden gól a až tri inkasovalo. Zápas nám navyše v 66. minúte, keď sme ešte prehrávali iba o gól, skomplikovali vylúčenie Róberta Maka. Čo nato tréner Pavel Hapal?

“Z hľadiska výsledku má to veľmi mrzí, lebo bolo možné niečo uhrať. Ak nie vyhrať, tak aspoň remizovať. Cítil som však, že sila Chorvátska je veľká,” cituje slová hlavné trénera výberu Slovenska portál Sport.sk.

Všetkých však najviac zaujímalo, čo povie hlavný kormidelník na vylúčenie Róberta Maka, ktoré nás pravdepodobne stálo lepší výsledok: “Išlo o dosť necitlivé vylúčenie. I keď som to zase až tak dobre nevidel a preto to radšej teraz nebudem hodnotiť. V tom momente však už bolo po zápase,” zhodnotil Pavel Hapal.

Slovensko však má napriek prehre šancu na postup. To si uvedomuje aj Pavel Hapal a preto chce svojich zverencov pripraviť čo najlepšie a poraziť na domácom štadióne Azerbajdžan. Táto výhra nám však bude stačiť len v prípade, ak zápas medzu Walesom a Maďarskom skončí remízou. Potom je tu však šanca kvalifikovať sa na Majstrovstvá Európy cez Ligu národov, kde sme už spoznali mená možných súperov.

Zdroj: Sport.skFoto: Twitter, Facebook