Životné cesty mnohých hokejistov sa rôznia a to najmä po skončení ich profesionálnej kariéry. Zaujímavému povolaniu sa aktuálne venuje aj jedna z bývalých slovenských hokejových hviezd, ktorá brázdila klziská Národnej hokejovej ligy.

Nie každý hokejista si môže povedať, že odohral v NHL 342 zápasov a pripísal si na svoje konto 92 kanadských bodov. Ronald Petrovický pôsobil v tímoch Calgary Flames, New York Rangers, Pittsburgh Penguins či Atlanta Thrashers a zarobil aj niekoľko miliónov dolárov.

Ako však sám priznal v rozhovore pre denník Šport, nečinnosť nie je pre neho a preto sa po skončení profesionálnej kariéry naplno pustil do svojej novej práce. Najskôr začal s kúpou a predajom nehnuteľností, avšak neskôr začal domy aj stavať a renovovať. Dokonca si sám postavil vlastnú chalupu. Pri práci na cinkulárke však prišiel o 2 články prostredníka a ukazováka na ľavej ruke a tak z manuálnej práce presedlal na inú.

Pre denník Šport Petrovický povedal, že teraz robí v poisťovníctve administratívnu prácu. Pomáha napríklad pri objednávke opráv po živelných pohromách a pracuje na rôznych projektoch týkajúcich sa obnovy majetku. Kladivo a náradie tak vymenil za auto a prácu s počítačom. Povedali by ste to na neho?

Zdroj: Šport.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Facebook