Alex Ferguson viedol ako hlavný tréner Manchester United dlhých 27 rokov. Počas nich zažil klub z Old Trafford svoje najslávnejšie obdobie. Momentálne skončila piata “post-fergusonovská” ligová sezóna a priaznivcom tímu nie je práve veselo, hoci obsadil druhú priečku.

V období rokov 1993-2013 sa radoval slávny celok z trinástich majstrovských titulov, odvtedy Premier League neovládol. Od roku 1992 až do Fergusonovho odchodu na dôchodok, neskončil Manchester United celých dvadsaťdva sezón v rade mimo TOP 3. Krátko pred tým, ako legendárny Škót ukončil svoju kariéru, sa tzv. “veľká štvorka” anglického futbalu rozrástla na “veľkú šestku”, ktorú tvoria manchesterské tímy City a United, londýnske trio Arsenal, Chelsea a Tottenham, dopĺňa ich Liverpool FC.

Práve týchto šesť klubov ukončilo aj sezóny 2016/17 a 2017/18 na prvých šiestich priečkach, pričom tímy ako Everton, Burnley, Leicester a ďalšie, takpovediac hrajú svoju vlastnú súťaž v úzadí. Fanúšikov Manchestru United, ktorý bol dlhodobo najlepším anglickým tímom, ale určite nepoteší nasledovné porovnanie bodov, ktoré získali v ostatných piatich ročníkoch šiesti giganti slávnej súťaže.

Celkový počet bodov dosiahnutý v sezónach 2013/14 – 2017/18:

  • 1. – 409 bodov – Manchester City
  • 2. – 382 bodov – Chelsea
  • 3. – 366 bodov – Tottenham
  • 4. – 363 bodov – Arsenal
  • 5. – 357 bodov – Liverpool
  • 6. – 350 bodov – Manchester United

V prospech Manchestru United ale hovorí aspoň fakt, že behom tohto obdobia vyhral oba anglické poháre, Community Shield a dokonca aj Európsku ligu.

Tím Manchesteru United

Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.