Slovenský hokej v súčasnosti rozhodne nemá toľko hviezdnych hokejistov ako na prelome tisícročí, no dobrou správou je, že stále majú Slováci čo ponúknuť aj v popredných ligách. Napríklad aj v tej fínskej, kde v utorok 11. mája dvojica našich hráčov zodvihla nad hlavu pohár.

Fínsky titul totižto po prvýkrát v histórii ovládol klub Lukko zo 40-tisícového mesta Rauma. Ten v minulosti obsadil jednu striebornú priečku (1988) a štyri bronzové (naposledy 2014). Teraz po tom, ako ovládol základnú časť SM-Liigy, dokázal pozíciu “nasadenej jednotky” potvrdiť aj v play-off.

O titul sa zaslúžila aj dvojica slovenských útočníkov, menovite Kristián Pospíšil a Pavol Skalický. Duo 25-ročných reprezentantov získalo aj v poslednom štvrtom zapase po dva body. Okrem nich nemožno vynechať ani českého obrancu Lukáša Kloka, ktorého môže slovenský fanúšik poznať z dresu Slovana, kde strávil sezónu 2018/19 v KHL.

Pospíšil behom prípravného kempu v Toronte (2017)

Zvolenský rodák Pospíšil získal v základnej časti v 39 dueloch 24 bodov (8+16), v play-off pridal v 9 zápasoch 6 bodov (3+3). Skalický, rodák z Gelnice a odchovanec Spišskej Novej Vsi, bol ešte oveľa produktívnejší. V premiérovej sezóne vo Fínsku sa zaradil medzi opory klubu, veď v základnej časti získal v 55 dueloch až 39 bodov (20+19), v 11 štartoch v play-off mal bilanciu 4+4. Gratulujeme!

Finálová séria fínskej SM-Liigy:

Lukko vs. TPS Turku 3:1 na zápasy (1:4, 4:0, 3:1, 6:2).

 

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Instagram/pavolskalicky