Život futbalistu vie byť niekedy poriadne náročný. Zvlášť pre hráča, ktorý odohral 35 zápasov počas uplynulej klubovej sezóny, bol nominovaný na Majstrovstvá Európy, aby reprezentoval svoju krajinu a teraz ani nemal právo na oddych.

Turbulentné obdobie svojej kariéry prežíva maďarský záložník Dávid Sigér. Ten má síce len 30 rokov, no za posledné obdobie musel poriadne zostarnúť. Hráč Ferencvárosu odohral spomínaných 35 duelov za maďarský celok v sezóne 2020/21 a po jej skončení si ho reprezentačný tréner Marco Rossi povolal do maďarskej repre na Majstrovstvá Európy, kde si zahral proti Portugalsku v úvodnom zápase (0-3).

Sigér si však po EURE nemal nárok odpočinúť. V utorok 6. júla sa totiž postavil jeho klub kosovskej Prištine v zápase kvalifikácie o Ligu Majstrov. Maďari potvrdili úlohu favorita aj so Sigérom a naším Róbertom Makom v základnej zostave a Kosovčanov zdolali jasne 3-0. Slovák prispel k výhre gólovou asistenciou, inkasoval aj žltú kartu a napokon striedal. Sigér odohral celý duel a mal tak mimoriadne zaujímavú skúsenosť. Pred 3 týždňami čelil Ronaldovi, dnes Prištine, ktorej celý káder má dohromady trinástinu (3,3 MIL.) trhovej hodnoty hviezdneho Portugalčana (45 MIL.).

david siger

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter