Richard Pánik odohral v drese Slovenska vydarený šampionát. To si všimli aj v Národnej hokejovej lige, kde mu skončila jeho zmluva a stane sa z neho voľný hráč. O jeho služby sa mal preto prihlásiť ďalší potencionálny záujemca.

28-ročný slovenský útočník odohral v aktuálnom ročníku NHL za Arizona Coyotes 75 zápasov, v ktorých nazbieral 33 bodov za 14 gólov a 19 asistencii. Opäť sa však potácal s nevyrovnanosťou svojich výkonov. Na Majstrovstvách sveta naproti tomu hral veľmi dobre.

Richard Pánik

S myšlienkou na jeho angažovanie sa preto začali pohrávať v tíme Ottawa Senators. Slovenský krídelník by bol pre nich podľa slov zámorských expertov veľmi dobrou, ale s platom približne 2,8 milióna dolárov za sezónu aj lacnou voľbou. Navyše sa okrem kvalitnej strely vyznačuje aj tvrdou hrou do tela, keď počas celej sezóny rozdal až 137 hitov.

Richard Pánik by sa tak čoskoro mohol stať spoluhráčom dvojice slovenských hokejistov. V drese “Senátorov” totiž pôsobia dlhodobo zranený Marián Gáborík, ale aj mladý obranca Christián Jaroš.

Zdroj: Senshot.com, Eliteprospects.com | Foto: Twitter