30-ročný útočník Richard Pánik patrí medzi hokejistov, ktorí by mali mať miestenku na ZOH v Pekingu prakticky istú. Jeho skúsenosti z NHL napovedajú, že by mal byť prinajhoršom v druhej útočnej formácii. Avšak, aktuálna forma tomu, žiaľ, príliš odporuje.

V sezóne 2016/17 získal skvelých 44 bodov za bilanciu 22+22, na MS 2019 v siedmych dueloch strelil gól a pridal šesť asistencií. Avšak, predošlá skrátená sezóna mu veľmi nevyšla a tú aktuálnu po presune do NY Islanders začal dokonca len v AHL.

A ani tam jeho čísla nevzbudzujú strach. Za Bridgeport Islanders strelil v 11 dueloch len dva góly a neasistoval na žiadny. I tak ale teraz dostal príležitosť presunúť sa do NHL a hneď si pripísal na ľade Calgary i asistenciu. V druhom zápase vyšiel bodovo naprázdno.

Jeho čísla v kalendárnom roku 2021 teda vôbec nie sú dobré a my len musíme dúfať, a ako Slováci mu to i veľmi prajeme, aby zaspomínal na predošlé sezóny a strelil pár gólov, ktoré by mu pomohli získať opäť možno trošku stratené sebavedomie. Hráča jeho formátu v TOP forme totižto určite budeme potrebovať ako soľ.

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Richard Panik (@richpanik)


Zdroj: Športovýmagazín.sk, Eliteprospects.com | Foto: Facebook/Richard Pánik