Erling Haaland si podmaňuje celý futbalový svet. V sobotňajšom večernom dueli 8. kola nemeckej Bundesligy nastúpil Nór v základnej zostave proti Herthe Berlín. A veru to bola včera jeho šou. Domácich zostrelil v priebehu 32 minút druhého polčasu, keď im nasúkal až 4 góly!

V prvom polčase Hertha viedla nad hosťami, keď sa utešenou ranou presadil Matheus Cunha. Dortmund sa nevedel dostať do príležitostí a jeho výkon z prvého polčasu sa pokojne dá označiť slovom “bieda”. Po prestávke však zverenci trénera Luciena Favreho prišli na ihrisko ako vymenení a začali so svojím päťgólovým uragánom, ktorým rozmetali Herthu aj s naším Petrom Pekaríkom pomerom 5-2. Štyrikrát sa pritom presadil Haaland.

Toho kamery zachytili po zápase vo vtipnej debate so svojím koučom. “Aby som bol úprimný, tréner sa ma pýtal, koľko gólov som vlastne strelil. Pýtal sa: ‘Dal si hetrik?’ Odpovedal som: ‘Nie, dal som 4. Len štyri, pretože si ma vystriedal!’ Takže som teraz na neho trochu nahnevaný, takto to je,” žartoval Haaland v pozápasovom rozhovore pre ESPN.

Na túto situáciu sa pýtali aj švajčiarskeho kouča, ktorý potvrdil jej pravdivosť. “Áno, áno, je to pravda. Nevšímam si totiž len góly, ale aj prihrávky,” odpovedal s úsmevom Lucien Favre. Dortmund sa vďaka tejto výhre dostal na 2. priečku, bod za Bayern a o skóre pred Leverkusen. Haaland sa svojimi 4 gólmi dostal na druhú pozíciu, čo sa týka najlepších strelcov celej súťaže. Na svojom konte má už 10 presných zápasov, lepší je len Lewandowski, ktorý strelil o gól viac.